teraz gra
Exodus 16 Zakodowane dane
Solne uwielbienie - 2017-06-15 o 19:00

Solne uwielbienie po raz czwarty w Boże Ciało w Wieliczce

15 czerwca na Małopolskiej Arenie Lekkoatletycznej w Wieliczce już po raz czwarty zabrzmią dźwięki koncertu Solne uwielbienie. Największy koncert uwielbienia w Boże Ciało w Małopolsce rozpocznie się o godzinie 19:00. Na scenie wystąpi m.in. Krzysztof Iwaneczko i raper Arkadio. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Krzysztof Ziemiec.

Centralnym punktem koncertu Solne uwielbienie, tradycyjnie będzie uroczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu. Modlitwę uwielbienia poprowadzą członkowie wspólnoty Galilea. W koncercie zabrzmią zarówno tradycyjne pieśni kościelne, jak i hity współczesnej muzyki chrześcijańskiej.

Podczas tegorocznej edycji wydarzenia na Małopolskiej Arenie Lekkoatletycznej w Wieliczce wystąpią Krzysztof Iwaneczko, Arkadio, zespół PDF, kwartet smyczkowy Bonjour, powołany na tę okoliczność Chór Solnego uwielbienia oraz połączone schole dziecięce. Gościem specjalnym będzie dziennikarz, Krzysztof Ziemiec. 

- Od trzech lat Małopolska Arena Lekkoatletyczna zamienia się w uroczystość Bożego Ciała w miejsce modlitwy i spotkania Kościoła. Dotychczas gromadziliśmy się żeby przygotować się do wyjątkowego wydarzenia, jakim były Światowe Dni Młodzieży. W tym roku będziemy dziękować za dar spotkania z papieżem Franciszkiem i młodymi ludźmi z całego świata. Mam nadzieję, że po raz kolejny tego dnia będzie z nami nie tylko młodzież, ale również całe rodziny - mówi o. Mariusz Tabor OFM, pomysłodawca koncertu. 

Koncert Solne uwielbienie odbył się po raz pierwszy w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej w 2014 roku. Cykliczne wydarzenie stanowiło przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Na Małopolskiej Arenie Lekkoatletycznej w Wieliczce odbył się również Festiwal Młodych poprzedzający spotkanie z Papieżem Franciszkiem na pobliskich Brzegach. W poprzednich latach w koncercie udział wzięli m.in. Natalia Niemen, Mieczysław Szcześniak, Monika Kuszyńska, Janusz Radek i Arturo Mari. 

Organizatorami koncertu Solne uwielbienie są Miasto i Gmina Wieliczka oraz wieliccy franciszkanie.

 

 

.